Bar sandalyesi isminde de geçen en önemli özelliği ile bar, pub veya benzeri mekânlarda barmen tezgâhının önüne sıralanan çok büyük olasılıkla yüksek boylu sandalyelerdir. Ancak günümüzde bu sandalyelere sadece barlarda değil kimi cafelerde ve evlerde de rastlamak mümkün. Özellikle modern duruşları, az yer kaplamaları ve farklı görünümleri ile diğer sandalyeler arasından sıyrılmaları gibi nedenlerle pek çok insan tarafından tercih edilirler. Bar sandalyeleri genellikle kol kısımları olmayan, kimi klasik modellerde ahşap ve dört ayaklı kimi modellerde demirden ayaklı ve yerden yüksek boyları ile oldukça özgün bir duruşa sahiptirler. Her mekâna uyabilecek çeşitte birini bulabilmek mümkünken artık bu çeşitlilik iyice artmış ve klasik tarzından oldukça uzaklaşan bar sandalye modelleri de üretilmeye başlanmıştır.

Birçok mekân satın aldıkları modelleri siyah renkte tercih ederek bar sandalyelerinin klasik tarzından kopamazken bazı yerlerde ise siyah dışında başka renklerde de oldukları görülür. Ayrıca bu modellerin sadece tek bir malzeme ile yapıldıkları da söylenemez. Plastik, demir, ahşap ve hatta berjer başlıca olmak üzere pek çok çeşidine rastlayabilirsiniz. Böylece kullanmak istediğiniz alana en fazla yakışabileceğini düşündüğünüz modeli onlarca çeşidin içinden seçebilirsiniz. Tasarımları modernden avangarda, klasikten yeniye, lüksten salaşa birçok alanda yer alabilen sandalyelerin farklı renk seçenekleri ile de bütünlüğü bozmadan yeni bir ortam yaratmak elinizde. İster tek parça isterseniz de takım olarak alabileceğiniz tasarımlar ile dilediğiniz rahatlıktaki bir alışverişin vaadini sizlere veriyoruz.

Bar sandalyeleri yüksek boylu ve küçük boyutlarda oldukları için her ne kadar farklı bulunsalar da birçok kişi tarafından tereddütlü yaklaşılabilirler. Bunun nedeni insanlara rahat bir sandalye modeli imajını vermemesidir. Birçoğunun arka kısmı bulunurken bazılarında bu kısmın olmaması, yüksek boyları nedeniyle ayaklarınızın havada kalabilmesi ve kol kısımlarının olmaması nedeniyle bu durum yaşanabilir. Bu modeldeki sandalyelerin tasarım amacı arkanıza yaslanıp saatlerce dinlenmek ya da yemek yemek gibi eylemleri içermediğinden ötürü sizin de aklınızı kurcalayabilirler. Fakat artık bar sandalyeleri evlere de girdiği için çok daha rahat modellerine ulaşmak ve hem stil sahibi hem de konforu sağlamak mümkündür. Evinizdeki tezgâhların önüne boyu ayarlanabilir modellerinden veya kol destekli olanlarından satın aldığınız takdirde oldukça şık ve farklı bir dekorasyon sağlamış olursunuz. Son olarak da büyük işletmelerin kimisinde bile görebileceğiniz lüks modellerin ortama kattığı modern duruş ve aynı zamanda samimi hava doğrudan modunuza etki edecek faktörlerdir.

Mekânlarınızda da bu sandalyeleri çok çeşitli amaçlarla ve değişik tarzlarda yerleştirmek mümkündür. Kimi cafeler hızlı yemek yeme anlayışları ile bu sandalyeleri dekorasyonlarına uydurarak rahat ve sade bir ortam hazırlarken kimi yerler de yüksek camlarının önüne yerleştirdikleri uzun masalar için bar sandalye modellerine ihtiyaç duymaktadırlar. Bu modeller mekânın şıklığını göz önüne alarak yerleştirilseler de sizin de rahatınız düşünülerek tasarlanmaktadırlar. Kullanılan minderlerin sertliği ve kalitesi, vücut şeklinize ve oturuşunuza uygun tasarımları ile gerçek anlamda sevebileceğiniz ve favorilerinize girecek bar sandalyesi tasarlamak bizim için oldukça değerlidir.

Siz de bar sandalye modellerinden birine yaşam alanınızda ya da işletmenizde yer vermek istiyorsanız onlarca değişik stilde üretmiş olduğumuz en rahatından en şık modeline kadar hepsine web sitemizde göz atabilirsiniz. Klasik ahşap modellerden deri kumaştan olanlarına kadar; dört ayaklı modellerden döner sandalyelere kadar çeşit çeşit ürün, mekânlarınızı güzelleştirmek için özenle üretilerek sizlere sunulmuştur. Tarzınıza en çok uyan modeli mekânınıza dâhil ederek keyifli bir ortamda bulunmanın zevkine varabilirsiniz. Rahatsız olmaları ile ilgili güvensizliğinizi ortadan kaldıracak konforlu ve sağlam bar sandalyesi modellerimiz ile siz müşterilerimizin memnuniyetini görmek için sabırsızlanıyoruz.